Сократите дробь:

а) 75 б) 42 в) 56 г) 81 д) 72 е) 75 ж) 35 з) 36 и) 42 к) 32 100 63 60 420 74 25 42 32 49 60

+2
Ответы (1)
  1. 7 мая, 09:48
    0
    42/100=21/50

    56/63=8/9

    81/60=27/20=1 целая 7/20

    72/420=12/70=6/35

    75/74=1 целая 1/74

    35/25=7/5=1 целая 2/5

    36/42=6/7

    42/32=21/16=1 целая 5/16