3 2/5 * 1 4/7 + 2 3/7 * 3 2/5 - 13 3/5 * 1/2

+4
Ответы (1)
  1. 11 июня, 16:12
    0
    3 2/5*1 4/7=17/5*11/7=119+55/35=174/35=4 34/35

    2 3/7*3 2/5=17/7*17/5=119+85/35=204/35=5 29/35

    13 3/5*1/2=68/5*1/2=34/5=6 4/5=6,8

    174/35+204/35=378/35=10,8

    10,8-6,8=4