Htibnt ehfdytybt (194 + (56-x)) - 86=133

+1
Ответы (1)
  1. 16 января, 09:12
    0
    (194 + (56-х)) - 86=133

    194 + (56-х) = 133+86

    194 + (56-х) = 219

    56-х=219-194

    56-х=25

    х=56-25

    х=31