X:4=25:5

70:x=20:2 решение пропорции

+2
Ответы (2)
  1. 23 ноября, 14:07
    0
    25/5=5

    5*4=20

    20/2=10

    70/10=7
  2. 23 ноября, 14:16
    -1
    Х=25*4:5=100:5=20

    х=70*2:20=140:20=7