187 - (87-40-17) * 2

(85-53) - (28+16) / 4

28/4*12

48/8*13

35/5*14

+3
Ответы (1)
  1. 24 сентября, 18:50
    0
    187 - (87-40-17) * 2=187 - (70-40) * 2=187-30*2=187-60=127

    (85-53) - (28+16) / 4 = (32) - (44) : 4 = (-12) : 4 = - 3

    ИЛИ

    (85-53) - (28+16) / 4 = (32) - (44) : 4 = 32-11 = 21

    28 : 4*12=7*12=84

    48 : 8*13=6*13=78

    35 : 5*14=7*14=98