1) (1/2+1/3) * 2

2) (1/2-1/3) * 3

+1
Ответы (2)
  1. 18 ноября, 11:25
    0
    1) (1/2+1/3) * 2 = (3/6+2/6) ·2=5/6·2=5/3

    2) (1/2-1/3) * 3 = (3/6-2/6) ·3=1/6·3=1/2
  2. 18 ноября, 12:28
    0
    (1/2+1/3) * 2 = (3/6+2/6) * 2=5/6*2 = 5/3=1 2/3