Reshite. uravnenie. 6-2 (5x-13) = 2x+20

+1
Ответы (2)
  1. 26 мая, 17:27
    0
    6-10x + 26=2x + 20

    -10x-2x=20 + (-6) + (-26)

    -12x=20 + (-32)

    -12x=-12

    x=-12: (-12)

    x=1
  2. 26 мая, 19:58
    0
    6-10 х+26=2 х+20

    32-10 х=2 х+20

    -10 х-2 х=20-32

    -12 х=-12: (-12)

    х=1

    ответ: 1