Вычислите: (1/4+1/6) : 10; (5/6-1/4) : 7

+3
Ответы (1)
  1. 25 июня, 20:45
    0
    3/12+2/12:10=5/12*1/10=5/120=1/24

    10/12-3/12:7=7/12*1/7=7/84=1/12