упростить:

0,36-1 1/2 х-0,16+1,5 х

(0,4 х+3) - (7-0,1 х)

1/3 х - (2 х-2/3) + 5

-2 (-3,5 х-4,8) + 8 х

-17 (х-у) + 3 (х+у)

+1
Ответы (1)
  1. 29 апреля, 13:37
    0
    0,36-1=-0,64

    0,5 х-0,16+1,5 х=2 х-0,16

    0,4 х+3-7+0,1 х=0,5 х-4

    1/3 х - (6 х-2) / 3+5 = 1-6 х²-2 х+15 х = - 6 х²+13 х+1

    3 х 3 х

    -2 (-3,5 х-4,8) + 8 х=7 х+9,6+8 х=15 х+9,6

    -17 (х-у) + 3 (х+у) = - 17 х+17 у+3 х+3 у=-14 х+20 у