Сравните: 70%от 150 см * 60% от 2 м

+1
Ответы (2)
  1. 2 апреля, 16:34
    0
    1) 150•0,7=105 см

    2 м=200 см

    2) 200•0,6=120 см

    70% от 150 см < 60% от 2 м
  2. 2 апреля, 18:27
    0
    150 см-100% х-70% х=150*70/100=105 см=1,05 м 2 м-100% х м-60% х=2*60/100=1,2 м 1,05 меньше 1,2 м