Представьте в виде обыкновенной несократимой дроби: 0.2; 0.8; 0; 15; 0.24; 0.35; 0.75; 0.05; 0.125; 0.025; 0.008; 0.375.

+4
Ответы (1)
  1. 27 августа, 10:01
    0
    0.2=2/10=1/5;

    0.8=8/10=4/5

    0,15=15/100=3/20;

    0.24 = 24/100 = 6/25

    0.35=35/100=7/20

    0.75=75/100=3/4

    0.05=5/100=1/20

    0.125=125/1000=1/8

    0.025=25/1000 = 1/40

    0.008=8/1000=1/125

    0.375=375/1000=15/40