1) 1,29:4,3+18:0,15+9:45-1,4:0,35

2) (48,72:1,2+1,696:0,32) * 1,2-3,4 3) 24 - (1,0098:0,054+2,47) 4) (1,43+2,145) : 0,65 - (2*1,45-2,7) * 3,68 5) 16,7 * (0,006+0,99

+1
Ответы (1)
  1. 10 марта, 21:38
    +1
    1) 1.29 : 4.3 + 18 : 0.15 + 9 : 45 - 1.4 : 0.35 = 0.3 + 120 + 0.2 - 4 = 116.5

    2) (48.72 : 1.2 + 1.696 : 0.32) * 1.2 - 3.4 = (40.6 + 5.3) * 1.2 - 3.4 = 45.9 * 1.2 - 3.4 = 55.08 - 3.4 = 51.68

    3) 24 - (1.0098: 0.054 + 2.47) = 24 - (18.7 + 2.47) = 24 - 21.17 = 2.83

    4) (1.43 + 2.145) : 0.65 - (2 * 1.45 - 2.7) * 3.68 = 3.575 : 0.65 - (2.9 - 2.7) * 3.68 = 5.5 - 0.2 * 3.68 = 5.5 - 0.736 = 4.764

    5) 16.7 * (0.006 + 0.99) = 16.7 * 0.996 = 16.6332