83685 + (20216-537999:1507) * 80-502*968"

+5
Ответы (1)
  1. 11 июня, 02:49
    0
    1) 537999:1507=357

    2) 20216-357=19859

    3) 19849*80=1588720

    4) 83685+1588720=1672405

    5) 502*968=485936

    6) 1672405-485936=1186469

    83685 + (20216-537999:1507) * 80-502*968 = 1186469