Определите обьём (при к. у.) 14,2 г хлора (СЕ2)

+3
Ответы (1)
  1. 6 марта, 02:11
    0
    Дано

    m (Cl2) = 14,2 г

    М (Cl2) = 71 г/моль

    Vm=22,4 л/моль

    Найти

    V (Cl2)

    n (Cl2) = m/M=14,2/71=0,2 моль

    V (Cl2) = Vm*n=22,4*0,2=4,48 л