Cuo-cuso4-cucl2-cu (no3) 2-cuo-cu реакция

+1
Ответы (1)
  1. 24 мая, 00:55
    0
    Cuo+h2so4=cuso4+h2o

    Cuso4+hcl=cucl2+h2so4

    Cucl2 + hno3=cu (no3) 2+hcl

    Cu (no3) 2=cuo+no2+o2

    Cuo+h2=cu+h2o