Дано:

m (O2) = 4 г

m (H2) = 4 г

Найти:

Vсмеси (O+H) при н. у.

+5
Ответы (1)
  1. 25 февраля, 11:54
    0
    N (O2) = m (O2) / M (O2) = 4 г/32 г/моль=0,125 моль

    V (O2) = n (O2) * Vm=0,125 моль*22,4 л/моль=2,8 л.

    n (H2) = m (H2) / M (H2) = 4 г/2 г/моль=2 моль

    V (H2) = n (H2) * M (O2) = 2 моль*22,4 л/моль=44,8 л.

    V (O2+H2) при н. у=V (O2) + V (H2) = 2,8 л+44,8 л=47,6 л.