Уровняйте:

H2 + O2 = H2O

P + H2 = PH2

P + O2 = P2O3

Al + CuCl2 = AlCl3 + Cu

Mg + N2 = Mg3N2

CuCl2 + KOH = Cu (OH) 2 + KCl

+1
Ответы (1)
  1. 17 января, 16:24
    0
    2H2 + O2 = 2H2O

    P + H2 = PH2

    4P + 3O2 = 2P2O3

    2Al + 3CuCL2 = 2AlCL3 + 3Cu

    3Mg + N2 = Mg3N2

    CuCL2 + 2KOH = Cu (OH) 2 + 2KCL