Дано : m (Fe) = 5 г. Fe+S=FeS

m (S) = ?

Как решить?

+3
Ответы (1)
  1. 25 мая, 09:12
    0
    N=m/M

    M (Fe) = 55,8 г/моль

    n (Fe) = 5 г / 55,8 г/моль=0,089 моль

    n (Fe) = n (S) = 0,089 моль

    M (S) = 32 г/моль

    m (S) = 0,089 моль*32 г/моль=2,84 г