Дано m (Fe2O3) = 16 г n-?, N-?

+3
Ответы (1)
  1. 10 июня, 02:10
    0
    N (Fe2O3) = m/M=16/160=0.1 моль

    N (Fe2O3) = (m/M) * Nавагадро=0.1*6,02*10^23=6.02*10^22