CuS-SO2-BaSO3-SO2-SO3-H2SO4

+2
Ответы (1)
  1. 20 ноября, 21:26
    0
    1) 2CuS + 3O2 = 2CuO + 2SO2

    2) BaO + SO2 = BaSO 3

    3) BaSO3 = BaO+SO2

    4) 2SO2 + O2=2SO3

    5) SO3+H2O=H2SO4