CuO->Cu->СuCl2->CuOH2->CuSO4

+4
Ответы (1)
  1. 15 февраля, 20:17
    0
    CuO+H2=Cu+H2O

    Cu+HgCl2=CuCl2+Hg

    CuCl2+2NaOH=Cu (OH) 2+2NaCl

    Cu (OH) 2+H2SO4=CuSO4+2H2O