Метан->хлорметан->этан->этин->1,2 дихлорэтен->1,2 дихлорэтан

+1
Ответы (1)
  1. 20 октября, 08:16
    0
    CH4+Cl2=CH3Cl+HCl

    2CH3Cl+2Na=C2H6+2NaCl

    C2H6=C2H2+2H2

    C2H2+Cl2=C2H2Cl2

    C2H2Cl2+H2=C2H4Cl2