Вариант I

1. Na + Cl2 - - - NaCl

2. FeCl2 + Cl2 - - - FeCl3

3. Cu + O2 - - - CuO

4. Fe (OH) 3 - - - Fe2O3 + H2O

5. Al + CuBr2 - - - AlBr3 + Cu

6. Ca (OH) 2 + Na3PO4 - - - Ca3 (PO4) 2 + NaOH

7. K2O + H2O - - - KOH

8. NO2 - - - NO + O2

9. B2H6 + O2 - - - B2O3 + H2 О

10. C5H10 + O2 - - - CO2 + H2O

+3
Ответы (1)
  1. 21 июня, 22:14
    0
    2Na + Cl2 = 2NaCl

    2 FeCl2 + Cl2 = 2 FeCl3

    2Cu + O2 = 2CuO

    2 Fe (OH) 3 = Fe2O3 + 3 H2O

    2Al + 3 CuBr2 = 2 AlBr3 + 3Cu

    3 Ca (OH) 2 + 2 Na3PO4 = Ca3 (PO4) 2 + 6NaOH

    K2O + H2O = 2KOH

    2 NO2 = 2NO + O2

    B2H6 + 3 O2 = 3 H2O + B2O3

    2 C5H10 + 15 O2 = 10 CO2 + 10 H2O