CuO->Cu->CuCI2->Cu (OH) 2->CuSO4

+1
Ответы (2)
  1. 22 февраля, 08:11
    0
    CuO->Cu->CuCl2->Cu (OH) 2->CuSO4

    2 CuO=2 Cu+O2

    u+2 HCl=CuCl2+H2

    CuCl2+2 NaOH=Cu (OH) 2+2 NaCl

    Cu (OH) 2+H2SO4=CuSO4+2 H2O
  2. 22 февраля, 09:09
    0
    CuO+H2=Cu+H2O

    Cu+CL2=CuCl2

    CuCl2+2NaOH=Cu (OH) 2+2NaCl

    Cu (OH) 2+H2SO4 (конц) = CuSO4+2H2O