Al3 + + 3OH-=Al (OH) 3 стрелкаивниз

+4
Ответы (1)
  1. 19 сентября, 10:45
    0
    AlCl3 + 3NaOH = Al (OH) 3 + 3NaCl

    Al (+3) + 3Cl (-) + 3Na (+) + 3OH (-) = Al (OH) 3 + 3Na (+) + 3Cl (-)

    Al (+3) + 3OH (-) = Al (OH) 3