Al+O2=

N2+O2=

Si+O2=

P+O2=

S+O2=

Cu+O2=

Cr+O2=

Zn+O2=

CuS+O2=

NH3+O2=

FeS+O2=

H2S+O2=

C2H6+O2=

C2O5OH+O2=

PH3+O2=

CaS+O2=

ZnS+O2=

Na2S+O2=

+1
Ответы (1)
  1. 17 мая, 05:28
    0
    4Al + 3O2 = 2Al2O3

    N2 + O2 = 2NO

    Si + O2 = SiO2

    4P + 5O2 = 2P2O5

    S + O2 = SO2

    2Cu + O2 = 2CuO

    C4r + 3O2 = 2Cr2O3

    2Zn + O2 = 2ZnO

    2CuS + 3O2 = 2CuO + 2SO2

    4NH3 + 3O2 = 2N2 + 6H2O

    2FeS + 3O2 = 2FeO + 2SO2

    2H2S + 3O2 = 2SO2 + 2H2O

    2C2H6 + 7O2 = 4CO2 + 6H2O

    C2H5OH + 3O2 = 2CO2 + 3H2O

    2PH3 + 4O2 = P2O5 + 3H2O

    2CaS + 3O2 = 2CaO + 2SO2

    2ZnS + 3O2 = 2ZnO + 2SO2