Zn->ZnCl2->Zn (OH) 2->ZnO помогите

+5
Ответы (1)
  1. 17 августа, 09:50
    0
    Zn+2HCl=ZnCl2+H2

    ZnCl2+2NaOH=Zn (OH) 2+2NaCl

    Zn (OH) 2=ZnO+H2O