Ca→Ca (OH) 2→CaCo3→CaO→Ca (OH) 2→CaCl2

Осуществить превращние

+4
Ответы (1)
  1. 15 апреля, 00:43
    0
    1) Ca+2H2O=Ca (OH) 2+H2

    2) Ca (OH) 2 + H2CO3 = CaCO3 + 2H2O

    3) CaCO3 = CaO + CO2

    4) CaO + 2H2O = Ca (OH) 2+H2

    5) Ca (OH) 2 + 2HCl = CaCl2 + 2H2O