Ba-baO-BaOh2-bacl2-baso4

+2
Ответы (1)
  1. 1 сентября, 23:35
    0
    1) 2Ba + O2 = 2BaO

    2) BaO + H2O = Ba (OH) 2

    3) Ba (OH) 2 + 2HCl = BaCl2 + 2H2O

    4) BaCl2 + Na2SO4=BaSO4+2NaCl