Cu (OH) 2-годроксид меди

w-?

+5
Ответы (1)
  1. 27 февраля, 09:23
    0
    M (Cu (OH) 2) = 63.5 + (16+1) * 2=97.5 g/mol

    W (Cu) 63.5/97.5*100%=65.13%

    W (O) = 16*2/97.5*100%=32.82%

    W (H) = 1*2/97.5*100%=2.05%