FeCl2→Fe (OH) 2→FeO→FeSO4

+3
Ответы (1)
  1. 23 мая, 05:24
    0
    1. FeCl2+2H2O=Fe (OH) 2+2HCl (гидролиз)

    2. Fe (OH) 2+MgO=FeO+Mg (OH) 2

    3. FeO+H2SO4=FeSO4+H2O