Cu-Cu (NO3) 2-Cu (OH) 2-CuO-Cu

+2
Ответы (1)
  1. 5 мая, 02:21
    0
    1. Cu + 4HNO₃ (конц). = Cu (NO₃) ₂ + 2NO₂ + 2H₂O

    2. Cu (NO₃) ₂ + 2LiOH = Cu (OH) ₂ + 2LiNO₃

    3. Cu (OH) ₂ = CuO + H₂O (над равно напиши t)

    4. CuO + H₂ = Cu + H₂O