Осуществите превращение Li2O-LiOH-Li2CO3-CO2-CaCO3-CaO

+4
Ответы (1)
  1. 4 марта, 08:07
    0
    Li2O+H2O=2LiOH

    2LiOH+CO2=Li2CO3+H2O

    Li2O=CO2+Li2O

    CO2+CaO=CaCO3

    CaCO3=CO2+CaO