Cu-CuCI2-Cu (OH) 2-CuSO4-CuCO3-CuO-Cu

+1
Ответы (1)
  1. 18 января, 01:07
    0
    Cu-CuCI2-Cu (OH) 2-CuSO4-CuCO3-CuO-Cu

    1) cu+cl2=cucl2

    2) cucl2+2naoh=2nacl+cu (oh) 2

    3) cu (oh) 2+h2so4=cuso4+2h2o

    4) cuso4+k2co3=cuco3+k2so4

    5) cuco3 = (t°) cuo+co2

    6) cuo+ca=cao+cu