А) Н2SO4 + ? →ZnSO4 + ?

б) NaOH + ?→NaNO3 + ?

в) Cu (OH) 2→?+?

г) CO2 + ? →BaCO3 + ?

+3
Ответы (1)
  1. 8 января, 17:03
    0
    1) H2SO4+Zn (OH) 2=ZnSO4 + 2H2O

    2) NaOH+HNO3=NaNO3+H2O

    3) Cu (OH) 2+CaS=CuS+Ca (OH) 2

    4) CO2+Ba (OH) 2=BaCO3+H2