1) молярна маса Na2O

2) молярна маса Mn2O7

Рятуйте дуже треба! Дякую)

+3
Ответы (1)
  1. 29 октября, 00:34
    0
    M (Na2O) = 2*23+16=62 г/моль

    M (Mn2O7) = 2*55+7*16=222 г/моль