Mg→MgO→MgSO4→Mg (OH) 2→MgO→Mg

+4
Ответы (1)
  1. 22 января, 12:34
    0
    2Mg + O2 - > 2MgO

    MgO+H2SO4=MgSO4+H2O

    Mg (NO3) 2+H2O=Mg (OH) 2+HNO3

    Mg (OH) 2 = MgO + H2O

    2MgO = 2 Mg + O2