Помогите решить)

V (N2) = 240 л W (примеси) = 16% V (NO) - ?

+2
Ответы (1)
  1. 4 марта, 09:32
    0
    N2 + O2 = 2NO

    V (N2) = 240 - 240 * 0.16 = 201.6 л

    n (N2) = 201.6/22.4=9 моль

    n (NO) = 2 * n (N2) = 18 моль

    V (NO) = 18 * 22.4 = 403.2 л