CuSO4→Cu→CuO→CuCl2→Cu (OH) 2 осуществить превращения

+2
Ответы (1)
  1. 8 июля, 03:58
    0
    CuSO4 + Zn = ZnSO4 + Cu

    2Cu + O2 = 2CuO

    CuO + 2HCl = CuCl2 + H2O

    CuCl2 + 2NaOH = Cu (OH) 2 (в осадок) + 2NaCl