Осуществите превращение

zncl2-zn (oh) 2-zno-zn

+4
Ответы (1)
  1. 28 марта, 22:51
    0
    2NaOH + ZnCl2 = Zn (OH) 2 + 2NaCl

    Zn (OH) 2 = ZnO+H2O

    ZnO + C = Zn + CO