Масса оксида магния если масса магния 480 г

+3
Ответы (1)
  1. 5 ноября, 01:50
    0
    2Mg+O2=2MgO M (MgO) = 80 г/моль M (Mg) = 24 г/моль 480 г/24 г/моль=x/80 г/моль x=1600 г, т. е. m (MgO) = 1600 г