Физические свойства:

H2SO3; ZnCl2; BaO; Ba; SO3; K3PO4; HNO3; CaS; Hg (NO3) 2

+4
Ответы (1)
  1. 30 октября, 22:15
    0
    SO2 + H2O = H2SO3

    Zn + 2HCl = ZnCl2 + H2↑

    Ba (OH) 2 = BaO + H2O

    3BaO + Si = BaSiO3 + 2Ba

    H2SO4 (безводн.) = H2O + SO3

    H3PO4 (конц.) + 3KOH (конц.) = K3PO4 + 3H2O

    N2O5 + H2O = 2HNO3

    Na2S + CaCO3 = Na2CO3 + CaS

    HgO + 2HNO3 (разб.) = Hg (NO3) 2 + H2O