Осуществи превращения h2s->s->so2->k2so3->k2so4->koh->k2s

+5
Ответы (1)
  1. 29 января, 11:59
    0
    h2s+cl2=2hcl+s

    s+o2=so2

    so2+2koh=k2so3+h2o

    k2so3+h2so4=k2so4+so2+h2o

    k2so4+ba (oh) 2=baso4+2koh

    2koh+h2s=k2s+2h2o