Зробити перетворення : Al (OH) 3--} Al2O3--} Al2 (SO4) 3--} Al (OH) 3--} Na3 (Al (OH)) 6

+1
Ответы (1)
  1. 13 сентября, 02:25
    0
    2Al (OH) 3 = Al2O3 + 3 H2O

    Al2O3 + 3 H2SO4 = Al2 (SO4) 3 + 3 H2O

    Al2 (SO4) 3 + 6NaOH = 2 Al (OH) 3 + 3Na2SO4

    Al (OH) 3 + 3 NaOH = Na3 (Al (OH) 6)