Fe→FeCl2→FeCl3→Fe (OH) 3

+2
Ответы (1)
  1. 10 августа, 12:22
    0
    1) Fe + Cl2 = FeCl2

    2) 2 FeCl2 + Cl2 = 2FeCl3

    3) FeCl3 + 3 NaOH = Fe (OH) 3 + 3NaCl