fe (oh) 3 + k2sio3

fe (oh) 3+na2o

fe (oh) 3+h2so4

fe (oh) 3+h2so3

fe (oh) 3+zncl2

fe (oh) 3+hno3

fe (oh) 3+baso4

fe (oh) 3+so2

fe (oh) 3+mg3 (po4) 2

+4
Ответы (1)
  1. 7 января, 08:05
    0
    2fe (oh) 3 + 3k2sio3=fe2 (sio3) 2+6koh

    fe (oh) 3+na2o=не взаим

    2fe (oh) 3+3h2so4=fe2 (so4) 3+6h2o

    fe (oh) 3+h2so3=fe2 (so3) 3+6h2o

    2fe (oh) 3+3zncl2=2fecl3+3zn (oh) 2

    fe (oh) 3+3hno3=fe (no3) 3+3h2o

    fe (oh) 3+baso4=не взаим

    2fe (oh) 3+so2=fe2 (so3) 3+2h2o

    fe (oh) 3+mg3 (po4) 2=не взаим