N (2) + Cl (2)

N (2) + O (2)

NH (3) + CuO

NH (3) + H (3) PO (4)

+4
Ответы (1)
  1. 7 сентября, 01:03
    0
    N2+3Cl2=2NCl3

    2N2+5O2=2N2O5

    2 NH3 + 3CuO = N2 + 3Cu + 3H2O.

    H3PO4+3NH3 = (NH4) 3PO4