Здыйснити перетворення N2+NH3+NO+NO2+HN3

+3
Ответы (2)
  1. 11 октября, 22:07
    0
    N2+3H2=2NH3

    4NH3+5O2=4NO+6H2O

    2NO+O2=2NO2

    4NO2+2H2O+O2=4HNO3
  2. 11 октября, 23:30
    0
    N2+3H2=2NH3

    4NH3+5O2=4NO+6H2O

    2NO+O2=2NO2

    4NO2+2H2O+O2=4HNO3