C+CO->CO2->H2CO3->CaCO3

+1
Ответы (2)
  1. 3 июля, 13:54
    0
    C+O2=CO2

    CO2+H2O=H2CO3

    H2CO3+CaO=H2O+CaCO3
  2. 3 июля, 15:55
    0
    С+O2=CO2-двуокись углерода

    H2O+CO2=H2CO3 - угольная кислота

    H2 СO3 + CaO=H2O+CaCO3-карбонат кальция