CU - >CUO - > CU (NO3) 2 - > CU (OH) 2 - > CUO - > CU

+2
Ответы (1)
  1. 17 января, 17:11
    0
    2CU+O2=CUO

    CUO+2HNO3=CU (NO3) 2+H2O

    2CU (NO3) 2+2H2O=2CU (OH) 2+4HNO3

    CU (OH) 2=CUO+H2O

    2CUO=2CU+O2